Kliknij tu by wyszukać książkę

Dotacja dla projektu biblioteki

KLIKNIJ TUTAJ: warsztaty-w-bibliotece.brwinow.pl 

Z wielką radością dzielimy się informacją, że nasz projekt „Myślę, więc jestem – edukacja filozoficzna w Brwinowie” został zaakceptowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brwinowska Biblioteka otrzymała dotację w wysokości 12 000 złotych z programu „Partnerstwo dla Książki 2023”.

Głównym celem w projekcie jest zorganizowanie cyklu warsztatów filozoficznych dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej gminy. Warsztaty będą miały formę konwersatorium, dyskusji w oparciu o lekturę krótkiego tekstu. Podczas zajęć uczestnicy pod okiem profesjonalnego moderatora będą się ćwiczyć m.in. w stawianiu pytań, argumentowaniu i kontrargumentowaniu, wnioskowaniu. Warsztaty prowadzone w oparciu o dialog i dyskusję wymagają od uczestników formułowania swoich myśli, publicznego zabierania głosu, ale też umiejętności słuchania. Dla młodych będzie to więc okazja do wzmocnienia postawy otwartości, pewności siebie, a także empatii i wrażliwości na inne światopoglądy.

Warsztaty filozoficzne odbędą się jesienią tego roku, ale przygotowania do nich już się rozpoczęły. Został otwarty m.in. nabór do grupy wolontariuszy, którzy pomogą nam w promocji i przeprowadzeniu naszego projektu, a przy okazji sami nabędą nowych umiejętności. Przy wsparciu profesjonalistów: informatyka i grafika, zbudują i będą współtworzyć witrynę internetową poświęconą projektowi „Myślę, więc jestem”:  warsztaty-w-bibliotece.brwinow.pl 

-------------------------------------------------------------------------

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

Nasi partnerzy