Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Narodowe Czytanie - Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie > Biblioteka dla dorosłych

Narodowe Czytanie

Data publikacji: 2023-09-12

Biblioteka Publiczna w Brwinowie zaprasza mieszkańców gminy do udziału we wspólnej literackiej zabawie z okazji 12. edycji Narodowego Czytania. 23 września o godz. 16.00 w Brwinowskim Pałacu, siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, spotkamy się, by czytać fragmenty Nad Niemnem. „[…] to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886-1887, a w formie książka ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza” – znajdujemy na stronie Prezydenta RP. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja promowana przez parę prezydencką, która ma na celu przypominać ważne utwory z literatury polskiej.
W Brwinowie będziemy czytać Nad Niemnem w sobotę 23 września. Jako lektor, jak co roku, wesprze nas zastępca burmistrza Jerzy Wysocki. Słowo wstępne wygłosi profesor literatury Ewa Paczoska. By oddać wspaniały nastrój powieści, jej nadniemeńskie, nostalgiczne piękno – zaplanowaliśmy też artystyczną oprawę lektury: muzykę, śpiew, a nawet odrobinę teatru. Będzie również okazja do wzięcia udziału w literackim quizie oraz zdobycia egzemplarza książki.
Serdecznie zapraszamy.


Powrót

Nasi partnerzy