Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Promocja książki - Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie > Biblioteka dla dorosłych

Promocja książki

Data publikacji: 2022-11-24

Biblioteka Publiczna w Brwinowie już po raz drugi podjęła wyzwanie wydania jednego z utworów Zygmunta Bartkiewicza.
Po raz pierwszy sięgnęliśmy do spuścizny pisarza w 2018 roku. Wówczas nakładem Biblioteki ukazała się książka "Nowele", która była zbiorem opowiadań autora. Teraz nadszedł moment, by zaprezentować odbiorcom naszą drugą publikację autorstwa Z. Bartkiewicza - powieść "Historia jednego podwórza".

Wznawianiem utworów Zygmunta Bartkiewicza (1867–1944) Biblioteka chce włączać się w pielęgnowanie pamięci o tym wybitnym pisarzu polskim I poł. XX wieku i wieloletnim mieszkańcu Brwinowa. To właśnie w Brwinowie znalazł on swoją ostoję i około 1912 roku osiedlił się w wybudowanym przez siebie dworku, który nazywał „chatą”. Dziś budynek przy ulicy Grodziskiej 57 znany jest jako Zagroda lub Bartkiewiczówka, siedziba Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa i miejsce działań kulturalnych.

Podczas wieczoru promującego powieść "Historia jednego podwórza" będzie można wysłuchać wykładu Ewy Paczoskiej, profesor literatury Uniwersytetu Warszawskiego, która przybliży zebranym kontekst kulturowo-literacki powieści.
Fragmenty utworu przeczyta znakomity aktor Krzysztof Gosztyła, którego interpretacja z pewnością zachęci do przeczytania całej książki.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury OKej, czyli w Brwinowskim Pałacu przy ulicy Pałacowej 1 w Brwinowie. Będzie więc możliwość obejrzenia wnętrz pałacu Wierusz-Kowalskich po rewitalizacji.

Podczas spotkania będzie można zakupić promowaną książkę.
Serdecznie zapraszamy.


Powrót

Nasi partnerzy